Заклади освіти Києва з 17 жовтня працюватимуть у змішаному форматі

Заклади освіти Києва з 17 жовтня працюватимуть у змішаному форматі.

Це рішення стосується  закладів дошкільної,  загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

 «Ті, хто ходив раніше у школи, садочки або інші заклади освіти, зможуть, за бажанням, відновити офлайн навчання. Проте ті, хто не може або не бажає з тих чи інших причин наступний тиждень ходити до закладу освіти, можуть навчатися дистанційно. Тобто заклади освіти працюватимуть офлайн, а от чи відправляти туди дітей, чи залишити їх вдома на дистанційці – вирішуватимуть батьки», – пояснив Валентин Мондриївський.

День партизанської слави

День партизанської слави в Україні встановлено з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Це – свято сильних духом людей, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. Ні жорстоким кривавим терором, ні підступною пропагандою окупантам не вдалося погасити полум’я підпільної партизанської боротьби.

У сучасному сьогоденні партизани України – це рух опору в тимчасово окупованому Росією Криму та частинах Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, що виник як реакція на збройну агресію РФ проти України.

Тож, сьогодні біля пам’ятного знака «Слава героям – партизанам України!» (ріг вул. Григоровича-Барського та Симиренка) пройшла урочиста церемонія покладання квітів з нагоди вшанування пам’яті героїв, які пожертвували своїм життям у боротьбі з нацизмом.

У покладанні взяли участь голова Святошинської РДА Сергій Павловський, начальник управління соціального захисту населення Леонід Павленко, педагогічний колектив ЗЗСО № 254 на чолі з директором Наталією Брюховецькою. Почесним гостем на церемонії була інвалід війни, зв’язкова партизанів-підпільників  – Варвара Коба.

Сергій Павловський звернувся до учасників урочистостей з короткою промовою: «У цей день ми вшановуємо учасників партизанського руху, тих, хто наближав Велику Перемогу, проводячи героїчну боротьбу у ворожому тилу.

Важливо, що пам’ять ця єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до рідної землі. На превеликий жаль, з кожним роком тих, хто пережив війну та тяжкі післявоєнні роки стає все менше. І наш обов’язок зберегти пам’ять про тих, хто самовіддано захищав рідну землю, боровся за свободу та мир.

Ми висловлюємо вдячність всім оборонцям рідної землі та вшановуємо світлу пам’ять полеглих у жорстоких боях за рідну землю, за Україну».

Також своїми спогадами воєнних часів поділилася почесна гостя, інвалід війни, зв’язкова партизанів-підпільників – Варвара Коба, яка і зараз, незважаючи на свій поважний вік не сидить на місті, а допомагає нашим оборонцям, організувавши плетіння маскувальних сіток.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників підпільно-партизанського руху та нинішніх захисників України, яким випало сьогодні боронити неподільність і суверенітет держави.