День української писемності та мови

      9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається українська писемна мова.

     З нагоди цього свята у спеціалізованій школі №254 відбулася низка тематичних заходів у дистанційному форматі.

     Традиційно в цей день учителі та учні освітнього закладу долучилися до наймасштабнішого флешмобу з популяризації української мови та грамотності – ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

     Здобувачі освіти 5 – 11 класів узяли участь у першому етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який традиційно розпочинається 9 листопада.

      Учні школи мали можливість ознайомитися з відеопрезентацією, розробленою до Дня української писемності та мови.

       Серед здобувачів освіти на паралелі 5-х класів відбувся мовний квест «Країною мовознавства». Учні 6-х класів долучилися до онлайн-заходу «Мовознавчі олімпійські ігри». Мовний калейдоскоп «Магія рідного слова» проведено вчителями-філологами серед учнів 7-х класів. В онлайн-вікторині «Мова – душа народу!» позмагалися здобувачі освіти 8-х класів. Цікавою була для учнів 9-х класів онлайн-вікторина «Подорож океаном рідної мови». Серед здобувачів освіти 9-А класу відбувся фотоквест для кмітливих знавців мови. А старшокласники взяли участь у тренінгу «Говоримо українською правильно!». Цим вони мали можливість продемонструвати, що потрібно дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

         Цікаві пізнавальні заходи відбулися й для учнів початкової школи.